Ochrona przed wirusami i ransomware

black iphone 5 beside brown framed eyeglasses and black iphone 5 c

W obecnych czasach wiadomo, że technologia bardzo dobrze się rozwinęła i oczywiście rozwija dalej. Dlatego nie ma osób, które dzisiaj nie miały by dostępu do Internetu. Jest to powszechne zjawisko, gdyż korzystamy z niego zarówno w domu, szkole jak i w pracy. Niestety nie każdy wie, że niektóre strony są niebezpieczne i mogą zaszkodzić zarówno naszemu telefonowi jak i laptopowi.

Co powinniśmy zrobić w takim przypadku? Powinniśmy zapewnić oczywiście nic innego jak ochronę przed wirusami i ransomware. Jednak nie każdy w ogóle wie co to znaczy. Dlatego też warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu, gdzie właśnie to wszystko będzie opisane.

Ochrona przed wirusami i ransomware

Dzisiaj niestety trzeba uważać, szczególnie na to co robimy w Internecie. Nie wszystkie strony, które przeglądamy mają bezpieczne źródła. Dlatego też możemy ściągać  wraz z nimi różne wirusy. A to może spowodować uszkodzenie urządzenia i utratę wszystkich dostępnych na nich plikach. Obecnie w Internecie dostępnych jest kilka fajnych programów antywirusowych, które z pewnością uchronią nas od wirusów i ransomware.

Czy ktoś wie czym jest ransomware? Pewnie nie, gdyż nie jest to popularna nazwa. Przynajmniej nie dla wszystkich. Otóż jest to straszny atak hakerski. Polega on na tym, iż  niestety, ale ogranicza on dostęp do systemu komputerowego i wymaga zapłacenia okupu. Jeśli oczywiście chcemy, aby blokada została usunięta. Ataki tego typu zostają spowodowane przez dość złośliwe oprogramowania. Bierze się on stąd, że jest tworzony przez oszustów, którzy do naszego laptopa mogą dostać się między innymi przez  załącznik w e-mailu lub poprzez przeglądarkę, jeśli odwiedzisz stronę, która jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem tego typu.  Jednak to nie wszystko. Takie osoby są także w stanie dostęp do naszego komputera poprzez naszą domową sieć. Jak się tego pozbyć?

Otóż zarówno ransomware jak i wirusów możemy pozbyć się za pomocą zainstalowanego programu antywirusowego. Dodatkowo można znaleźć jakieś narzędzie do usuwania ransomware, które powinno przeskanować i pozbyć się ransomware z Twojego komputera.

Dodaj komentarz